Аякс спечели шампионската титла по EAFC 24

Отборът на Аякс спечели титлата в Нидерландия по EAFC 24. Грандът надигра изключително драматично с 2:1 победи геймърите от ПСВ в големия финал на шампионата. Трофеят отиде за дуото Пауло "PHzin" Енрике и Леви "LevideWeerd" Уерд.

Падерборн е шампион на Германия по EAFC 24

В първата среща LevideWeerd надигра с гол в самия край Emre Yilmaz. Последва доминация на Manu Bachoore над PHzin, за да се реши всичко в още един сблъсък между двамата.

Там обаче късметът тотално обърна гръб на световния шампион и играч на ПСВ. Мачът започна с шокираща дузпа в ползва на бразилския геймър, след което обаче Manu Bachoore обърна двубоя в продълженията, за да може след поредния корнер в 122-ата минута Ерлинг Холанд да докара битката до дузпи.

В първата среща LevideWeerd надигра с гол в самия край Emre Yilmaz. Последва доминация на Manu Bachoore над PHzin, за да се реши всичко в още един сблъсък между двамата. Там обаче късметът тотално обърна гръб на световния шампион и играч на ПСВ. Мачът започна с шокираща дузпа в ползва на бразилския геймър, след което обаче Manu Bachoore обърна двубоя в продълженията, за да може след поредния корнер в 122-ата минута Ерлинг Холанд да докара битката до дузпи.

При 11-метровите наказателни удари бразилският геймър показа по-здрави нерви и по този начин донесе титлата на Аякс и си заработи 20 000 евро от общия награден фонд.