Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Ман Юнайтед се провали срещу Брентфорд

Манчестър Юнайтед завърши наравно 1:1 в гостуването на Брентфорд в мач от 30-ия кръг на Премиър лийг. “Червените дяволи” изиграха много слаб мач и бяха изцяло надиграни от “пчеличките”, които пропуснаха куп положения, а накрая можеха и да загубят. Срещата предложи доста драма и разменени попадения в добавеното време, за да бъде оформен крайния резултат. Точни бяха Мейсън Маунт (90’) в добавеното време, но в крайна сметка Кристоф Айер (90’) донесе точката на домакините. Домакините нацелиха и четири греди, по две във всяко едно от полувремената.

Двата отбора започнаха много енергично двубоя и само в рамките на първите няколко минути си размениха по една опасност. Първо топката бе вкарана много опасно в наказателното поле, но Бруно Фернандеш успя да играе с топката точно преди Айвън Тони да стреля. Секунди по-късно пък Рашфорд демонстрира скорост и подаде именно към португалеца, но изстрелът му премина покрай дясната греда. Капитанът на Манчестър Юнайтед бе замесен и в следващата по-интересна възможност в срещата. Тя дойде след четвърт час игра, когато той намери Расмус Хойлунд в наказателното поле, датчанинът успя да запази, но не се разбра с притичалия Скот Мактоминей.

Гостите можеха сами да усложнят ситуацията си още в ответната атака, когато Аарън Уан-Бисака и Рафаел Варан не се разбраха и позволиха на Йоан Уиса да центрира успоредно, но Виктор Линдельоф успя да изчисти. В следващите няколко минути Брентфорд успя да задържи играта около наказателното поле на Андре Онана и на няколко пъти топката бе вкарана опасно в пеналта.

В средата на първата част “пчеличките” осъществиха много добра атака в чиято основа бе Уиса, който успя с едно докосване да изведе Айвън Тони, но английският национал стреля в гредата. Отличното представяне на момчета на Томас Франк продължи, а “червените дяволи” изпитваха все по-сериозни проблеми да се справят с натиска. След поредният корнер пред Онана се стигне до нова греда след удар на Матиас Йоргенсен. Домакините продължи да демонстрира много по-добрата си игра успяваха да печелят повечето единоборства. В 42-ата минута пък Кийн Люис-Потър стреля с глава, но Андре Онана се намеси добре.

На почивката Ерик тен Хаг замени получилия контузия Рафаел Варан с Хари Магуайър. Футболистите на Брентфорд отново бяха по-активния отбор и в началото на втората част, стигайки до няколко корнера още в първите минути. Манчестър Юнайтед на свой ред отговори с опасен удар на Диого Далот, а минутка по-късно Бруно Фернандеш намери Расмус Хойлунд в отлична позиция, но ударът му бе спасена от Марк Флекен.

Почти веднага играта се пренесе мълниеносно от другата страна на полето, където пък Андре Онана демонстрира класа и успя последователно да направи две качествени спасявания след удари на Йегор Ярмолюк и Кийн Люис-Потър. Нестабилната игра на “червените дяволи” в отбрана продължи и лошо изчистване на Виктор Линдельоф доведе до нов опасен удар на Йоан Уиса, който срещна гредата. Положенията за домакините продължаваха да се множат, а в 65-ата минута Айвън Тони отново бе в центъра на събитията, след като бе намерен отлично по въздух и без забавяне стреля, но прехвърли вратата.

Ерик тен Хаг бе принуден да смени изцяло титулярната двойка централни бранители, след като малко повече от двайсет минути преди края и Виктор Линдельоф получи травма. На негово място се появи завръщащия се от контузия Лисандро Мартинес. В 72-ата минута ново доста високо центриране отляво на появилия се от скамейката Брайън Мбемо намери Тони, който вкара топката в мрежата, но след преглед с ВАР се оказа, че е имало засада. Отбраната на “червените дяволи” демонстрира поредните си колебания в 79-ата минута, когато едно дълго подаване достигна до Браян Мбемо, а ударът му за четвърти път срещна гредата.

Положенията пред Андре Онана продължиха да се нижат едно след друго и сякаш само късмета и неточностите в завършващата фаза на домакините ги лишаваха от попадение. Напълно нелогично в крайна сметка Манчестър Юнайтед успя да се измъкне от тази трудна ситуация в шестата минута на продължението на срещата, когато поредица от рикошети и неразбирателства пред наказателното поле на домакините позволиха топката да бъде пратена към Мейсън Маунт от Каземиро и той да реализира за 0:1. Това бе първо попадение за полузащитника с екипа на 20-кратните шампиони.

Това обаче не бе всичко в срещата и домакините в крайна сметка успяха да стигнат до равенството в края на добавеното време. Нова грешка в отбрана на позволи пореден дълъг пас да бъде поет от Айвън Тони в пеналта, той успя да надиграе Каземиро и Лисандро Мартинес и да центрира успоредно, а там Кристоф Айер реализира за 1:1 и донесе точката на своя тим.

Това поредно разочароващо представяне на Манчестър Юнайтед отново ги отдалечи от сериозно от Тотнъм и Астън Вила. “Червените дяволи” имат 48 точки и са шести, “шпорите” са пети с 56, а бирмингамци четвърти с 59. Брентфорд пък е петнайсти с едва 27 пункта.