Вихрен изпусна дузпа, два гола аванс и победата срещу Кюстендил

Кюстендил стигна до равенство (2:2) в Сандански, след като изоставаше с два гола. Срещата бе от 26-ия кръг на Югозападната Трета лига. Домакините от Вихрен получиха дузпа в 11-ата минута на мача, но ударът на Антон Карачанаков бе отразен от Владимир Иванов.

Вихрен стигна до две попадения набързо чрез Томи Костадинов и Никола Георгиев. В 30-ата минута Димитър Терзийски от отбора на гостите напусна заради контузия, а в 31-вата Станислав Благоев намали резултата на 2-1 .

През втората част ритъмът бе понижен, Кюстендил и Вихрен размениха няколко ситуации пред вратите си, като се наложи топката да бъде изчистена от голлинията пред вратата на Иванов. В 76-ата минута Любослав Любомиров оформи крайното 2:2. Домакините имаха претенции за още две дузпи, но реферът Любослав Любомиров остана безмълвен.

Двата отбора ще се изправят отново един срещу друг в сряда, този път на "Осогово" в Кюстендил в мач за Купата на АФЛ.