Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Кога ще видим първите големи промени по Макларън MCL38?

Сезон 2024 започна в пъти по-добре за Макларън от последните две кампании във Формула 1. След първите два старта за годината британският тим заема третото място в конструкторския шашмионат с 28 точки.

За сравнение преди 12 месеца Макларън не спечели нито една точка в Бахрейн и Саудитска Арабия и бе в дъното на подреждането. В хода на сезон 2023 обаче британският екип демонстрира страхотно развитие и завърши годината на четвъртата позиция в класирането, печелейки общо девет подиума.

Първите големи промени по MCL60 през миналата година дойдоха в началото на лятото, на време за Гран При на Австрия. Надеждите на шефа на Макларън Андреа Стела са тази година големите подобрения по MCL38 да дойдат още в първата третина на шампионата. Пред медиите испанецът обясни, че целта е първите сериозни промени да бъдат готови за „шестото или седмото“ състезание. Шестият старт за сезона ще бъде в Маями, а седмият ще бъде на „Имола“ и ще е първото европейско състезание за годината.

Норис не съжалява за агресивната стратегия на Макларън в Джеда

„Имаме дребни неща, които ще дойдат за Австралия и сигурно в Япония, но те ще дадат минимално подобрение. След това, надявам се в първата третина на сезона, ще имаме голям пакет с подобрения. Ще бъде около шестото или седмото състезание“, обясни Стела.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Gettyimages