Гигант изригна в Асеновград

Гигант (Съединение) разгроми Асеновец с 6:2 в Асеновград. Срещата е от 23-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Селекцията на Манол Георгиев изигра една трета от двубоя с намален състав, но можеше да вкара още голове. Здравко Жилов стреля, вратаря изби, но Георги Коев насочи топката в мрежата му в 12-ата минута. В 20-ата пък играч на домакините спря с нарушение капитана на съперника Никола Марин и Аурел Мусай реализира дузпата.

Шабан Осман върна интригата – 1:2 от фаул, изпълнен от тъчлинията. В 40-ата минута Райко Алов вкара с глава след центриране от корнер – 1:3. Малко след почивката Атанас Стамболов преодоля трима от Асеновец, шутира, вратаря изби топката, но Коев пак се разписа. В 60-ата минута Алов извърши нарушение и беше отстранен с втори жълт и червен картон. В 65-ата минута Жилов отправи удар, вратаря изби, но Мусай вкара – 1:5. След 120 секунди Виктор Панеков излъга четирима и реализира шестото попадение. Накрая Петър Шопов фиксира окончателното 2:6.