Мойс недоволства заради неотсъдената дузпа за Уест Хам срещу Фрайбург

Мениджърът на Уест Хам Дейвид Мойс бе недоволен изказа недоволството си от съдийството при загубата от Фрайбург с 0:1 като гост в първи мач от 1/8-финалите на Лигата Европа. "Чуковете" претендираха за дузпа за игра с ръка на играч на домакините в края на срещата, но въпреки намесата на ВАР такава не бе отсъдена от испанския рефер Алехандро Ернандес, като ситуацията се разглеждаше близо 4 минути.

"В днешно време, ако двете ти ръце са вдигнати над главата, това е дузпа. Ако това беше свободен удар за бутане, съдията никога нямаше да поднови играта с това. Ако техният футболист ритне топката в собствената си ръка, това е наистина лошо изчистване. Поради тези причини смятам, че това беше дузпа.

От друга страна, смятам, че щеше да е сурово, ако беше срещу моя отбор. Но ако ръцете са над главата, щях да мисля, че е дузпа. При мачовете в Европа, ако топката се удари в ръката, реферите са склонни да дават дузпи, независимо дали смятате, че това е правилно или не", каза разпалено мениджърът на Уест Хам след мача.

"Трябва да ги обърнем и ще направим всичко по силите си. Спечелихме напрегнат мач срещу тях в груповата фаза, така че знаем какво трябва да направим. Надяваме се, че домакинското предимство ще ни помогне и в четвъртък ще имаме още една страхотна европейска вечер", добави Мойс.

Снимки: Imago