Молде взе преднина над Брюж с късен гол

Молде победи Брюж с 2:1 в първия мач между двата тима от 1/8-финалите в Лигата на конференциите. Двата тима направиха доста оспорван двубой, но домакините ликуваха в края с късен гол, който им донесе успеха.

Гостите можеха първи да открият резултата, но техен гол в 6-ата минута не бе признат заради засада.

Така Молде успя пръв да нанесе своя удар. Това се случи в 43-тата минута. Маркус Коса изведе Халдор Стеневик на добра позиция в наказателното поле, а той без забавяне отбеляза за 1:0.

Брюж обаче се върна в мача в 84-тата минута. Тогава белгийците получиха дузпа за игра с ръка на Мартин Линес, а Максим де Каупер реализира от бялата точка за 1:1.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Норвежците обаче не се предадоха и успяха да вземат победата в добавеното време, когато след хубава контраатака Фредрик Гулбрандсен бе изведен на стрелкова позиция и хладнокръвно реализира за крайното 2:1.

Така Молде ще има крехка преднина преди реванша, който обаче се очертава да е доста любопитен и оспорван.