Без победител в битката между Рилски спортист и Балкан (Ботевград)

Отборите на Рилски спортист и Балкан (Ботевград) завършиха при резултат 1:1 в двубой от 23-ия кръг на Югозападна Трета лига. Домакините откриха резултата след гол от дузпа на Кристиян Кочилов (33). Точката за гостите от Ботевград донесе Николай Миков (41).

Първата интересна ситуация в сблъсъка се откри пред вратата на гостите. Кристиян Кочилов центрира от фал в наказателното поле, където капитанът на домакините Румен Гьонов с глава прати топката в горната греда.

19 Рилски спортист 1:1 Балкан (Ботевград)

В 21-ата минута вратарят на Рилски спортист Мартин Станчев допусна груба грешка, която обаче не бе наказана от атакуващите футболисти на Балкан.

Логичното се случи в 33-ата минута Станислав Петров спечели дузпа за домакините. Зад топката застана опитният Кристиян Кочилов, който не остави шансове на стража на тима от Ботевград.

Малко по-късно Красимир Панчев направи два много сериозни пропуска в рамките на няколко секунди. В тези ситуации трябва да отличим и добрите намеси на Васил Вълчев.

В 41-ата минута Николай Миков бе изведен очи в очи със стража на домакините и с прецизен удар изравни резултата.

През втората част темпото спадна драстично, а чак в 84-ата минута видяхме нещо интересно. След изключително бърза контраатака Николай Миков отново се озова очи в очи с Мартин Станчев, но този път той не успя да го преодолее и да даде преднина на Балкан.

В последните секунди на срещата Румен Гьонов получи възможност да донесе победата на Рилски спортист, след като отправи мощен удар от близка дистанция, но капитанът на домакините не намери очертанията на вратата. По този начин битката завърши без победител.

РИЛСКИ СПОРТИСТ - БАЛКАН 1:1

1:0 Кристиян Кочилов (33-дузпа)
1:1 Николай Миков (41)

Стартови състави:

Рилски спортист: 1. Мартин Станчев, 18. Румен Гьонов, 25. Илия Миланов, 4. Мирослав Делков, 21. Димитър Петров, 10. Красимир Панчев, 7. Кристиян Кочилов, 71. Стивън Славков, 14. Георги Станимиров, 8. Йордан Минев, 11. Станислав Петров

Балкан: 98. Васил Вълчев, 11. Димитър Руйчев, 20. Александър Георгиев, 8. Емил Колев, 9. Валдемар Лашков, 7. Йордан Дамянов, 10. Николай Миков, 6. Дейвид Йорданов, 5. Иван Алексиев, 17. Давид Ганчев, 13. Марио Войнов

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Владимир Иванов