Лудогорец мина през ЦСКА 1948 и е първи, "червените" без победа през 2024-а

Лудогорец победи ЦСКА 1948 с 2:0 и излезе първи в класирането на efbet Лига. Аслак Фон Витри даде аванс на шампионите в 42-ата минута, а в началото на второто полувреме Якуб Пьотровски удвои резултата. И двата гола за тима на Георги Дерменджиев паднаха след удари с глава.

В състава на Николай Панайотов дебют в елита записа 23-годишният вратар Петър Маринов, който показа добра игра с крака, записа няколко спасявания и нямаше вина за попаденията на "орлите". Столичният тим продължава с незадоволителните игри, като от началото на 2024 година "червените" все още нямат победа в официален мач.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Срещата започна с равностойна игра, като в началото Бърнард Текпетей стреля много силно, но и много неточно по посока вратата на ЦСКА 1948. В 20-ата минута капитанът на "зелените" Якуб Пьотровски потърси рамката на Петър Маринов с глава, но топката излезе в аут. В 30-ата минута десният бек на "орлите" Аслак Фон Витри шутира над целта. Малко след това Текпетей отново прати топката в небесата.

В 33-ата минута ЦСКА 1948 показа зъби и пропусна да открие резултата. Грешка на Педро Нареси от "зелените" позволи на Бирсент Карагарен да открадне топката в наказателното поле и да осъществи бърза комбинация с Антонио Вутов. Топката след това се озова у Педриньо, който стреля в страничната греда. След това кълбото се върна в краката на Умарбаев, който моментално шутира, но Серджио Падт изби. Последва добавка от пет-шест метра таджикистанския халф на гостите, който обаче не уцели вратата.

В 42-ата минута Лудогорец поведе. Аслак Фон Витри комбинира с Руан Секо наляво, последва центриране на бразилския нападател, топката се отклони в тялото на хвърлилия се на шпагат Райън Бидунга, след което последва разстрелваш удар на десния краен бранител на шампионите - 1:0 за разградачани.

В началото втората част Якуб Пьотровски пропусна отблизо да удвои резултата. Скоро след това Рик Джонатан шутира остро от границата на наказателното поле, но вратарят на ЦСКА 1948 успя да отбие.

В 54-ата минута Петър Маринов обаче беше безпомощен при точен удар с глава на Якуб Пьотровски. Капитанът на "зелените" посрещна с хубав удар с глава центриране на Тодор Неделев от корнер, пращайки топката към далечния ъгъл. Тя се чукна в гредата и се спря в мрежата на гостите - 2:0 за Лудогорец.

До края срещата на "Хювефарма Арена" се доиграваше, като "орлите" се отчетоха с още два-три опасни изстрела, който обаче или минаха покрай мишената, или вратарят Маринов беше на своя пост. Така последният съдийски сигнал дойде при 2:0 за шампионите, които се изравниха по точки с Черно море, но заради по-добрите си показатели държат първото място.

Лудогорец 2:0 ЦСКА 1948

1:0 Аслак Фон Витри (42)
2:0 Якуб Пьотровски (54)

Стартовите състави:

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 6. Якуб Пьотровски, 7. Рик Джонатан, 16. Аслак Фон Витри, 17. Франсиско Гомес, 24. Оливие Вердон, 26. Сонко Сундберг, 30. Педриньо, 37. Бърнард Текпетей, 88. Тодор Неделев, 99. Руан Секо.

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 3. Росен Божинов, 7. Талис, 8. Педриньо, 9. Бирсент Карагарен, 15. Симеон Василев, 20. Антонио Вутов, 22. Реян Даскалов, 28. Неделко Пишчевич, 39. Умарбаев, 91. Райън Бидунга

Снимки: Startphoto