Миньор (Перник) взе трудния тест в Сандански

Отборът на Миньор (Перник) постигна много важен успех с 1:0 над Вихрен (Сандански) в дербито от 22-ия кръг на Югозападна Трета лига. Попадението за гостите реализира Калоян Симеонов (5).

Още при първата интересна ситуация в сблъсъка "чуковете" стигнаха до първия гол. В негов автор се превърна Калоян Симеонов, който стреля не толкова силно, но стражът на Вихрен не се намеси добре и кълбото попадна в мрежата му.

В 46-ата минута Павел Тодоров отправи силен удар, който обаче бе спасен от опитния страж на Миньор Даниел Пехливанов.

В 63-ата минута Томи Костадинов пробва своя късмет с удар от фал, но вратарят на "жълтите" изби в корнер.

14 Вихрен (Сандански) 0:1 Миньор (Перник)

В 68-ата минута Кристиян Слишков бе изведен очи в очи с Костадин Котев. Атакуващият футболист се опита да го преодолее, но стражът не се подлъга на движението на Слишков и улови кълбото. До края на срещата "чуковете" се справиха с атаките на доманиките и заслужиха трите точки.

ВИХРЕН (САНДАНСКИ) - МИНЬОР (ПЕРНИК) 0:1

0:1 Калоян Симеонов (5)

Стартови състави:

Вихрен: 1. Костадин Котев, 25. Вергил Янев, 6. Даниел Кикиоуо, 4. Павел Тодоров, 14. Томи Костадинов, 11. Даниел Пехливанов, 7. Руслан Иванов, 9. Методи Костов, 19. Александър Якимов, 8. Калоян Тодоров, 10. Никола Георгиев

Миньор (Перник): 1. Даниел Леонтиев, 8. Кристиян Слишков, 3. Антон Славчев, 24. Георги Купенов, 4. Виктор Стойков, 15. Калоян Радков, 6. Георги Ангелов, 5. Веселин Васев, 7. Александър Александров, 20. Томас Добрев, 17. Калоян Симеонов

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Борислав Цветанов