Локо (София) засили Етър към Втора лига, Станоев за малко не вкара гола на сезона от над 55 метра

Локомотив (София) спечели с 2:1 гостуването си на Етър от 23-ия кръг на efbet Лига и сериозно засили "болярите" към Втора лига. Горка Ларучея от домакините си вкара автогол в 53-ата минута, а в 81-ата Иван Василев изравни. Ивайло Найденов донесе победата на "железничарите с попадение в 89-ата минута.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

През първото полувреме "болярите" могат да съжеляват, че не вкараха поне един гол, тъй като на два пъти техни изстрели срещнаха гредите. След почивката и софиянци нацелиха веднъж десния страничен стълб чрез Станоев, който отправи своя удар от над 55 метра.

Във 2-ата минута Димитър Митков напредна и нанесе удар от границата на наказателното поле, който Мартин Величков отрази. В 5-ата минута Александър Любенов парира мощен шут на Георги Ангелов, насочен в горния му десен ъгъл.

В 14-ата минута вратарят на Етър Мартин Величков подцени върната топката от Георги Ангелов, като кълбото мина под крака му и можеше да влезе във вратата. В крайна сметка Величков възстанови позицията си и изчисти. След това Красимир Милошев пробва удар от далечна дистанция, но стражът се справи и улови.

Етър създаде изключително чисто положение за гол в 29-ата минута. Жан-Марк Тибуе центрира в наказателното поле, където Мартин Моран нанесе удар с глава, който срещна горната греда. При добавката Ловре Кнежевич трябваше да бъде далеч по-точен, защото стреля право в Бруно Франко, застанал на голлинията.

Късметът просто не бе на страната на домакините, които удариха втора греда в 37-ата минута. Тибуе центрира, а Иван Василев надскочи Диме Димов, при което топката срещна горната греда. Нападателят получи и втори шанс да отбележи, но Красимир Милошев го блокира.

Пет минути след почивката Ларучея стреля от дистанция, но над вратата.

В 53-ата минута гостите от София поведоха. Това стана след автогол на Горка Ларучея, който засече с глава центриране на Милошев в собствената си врата.

В 64-ата минута Красимир Станоев за малко не отбеляза гола на сезона. Халфът видя, че Величков е излязъл напред и отправи прехвърлящ изстрел от над 55 метра, но стражът на "болярите" успя някак да чукне топката с пръстите на дясната си ръка, след което тя се чукна в дясната греда и се върна към терена.

В тази част от мача Локо имаше предимство, но в 81-ата минута Етър стигна до изравнително попадение. "Болярите" разиграха добре в центъра на терена и последва пас към Василев, който нахлу в наказателното поле на гостите и стреля с десния крак. Топката рикошира в крака на Кардосо и влетя в мрежата на "железничарите" за 1:1.

В 87-ата минута Локо имаше две отлични ситуации отново да поведе в резултата. Първо Величков спаси мощен шут на Николов от границата на наказателното поле, а Митков пропусна да вкара с добавка. Секунди по-късно стражът на Етър отрази и силен изстрел на Милошев.

Натискът на Локо обаче даде резултат в 89-ата минута. Резервата Траоре напредна отляво и центрира отлично към Найденов, който без проблем вкара от 3-4 метра второто и победно попадение за софиянци.

ЕТЪР - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 1:2

0:1 Горка Ларучея 53
1:1 Иван Василев 81
1:2 Ивайло Найденов 89