Братята Уилямс разпердушиниха Атлетико

Атлетик Билбао разгроми Атлетико Мадрид с 3:0 и с общ резултат 4:0 се класира за финала в турнира за Купата на краля. "Лъвовете" показаха завидна ефективност, а братята Иняки и Нико Уилямс отчаяха състава на Диего Симеоне още до почивката. Двамата отбелязаха по един гол след асистенция на другия, а през второто полувреме се разписа и Горка Гурусета.

Атлетико може да съжалява най-вече за пропуските си в първия мач в Мадрид. Днес "дюшекчиите" бяха без голямата си звезда Антоан Гризман и това нямаше как да не се отрази негативно. Мадридчани завършиха срещата с повече удари и притежаваха топката в 60% от игровото време, но не вкараха нито един гол.

Във финала Атлетик Билбао ще срещне Майорка. Тимът от Балеарските острови отстрани след дузпи Реал Сосиедад. За Атлетико до края на сезона целта е да финишира в топ 4 на Ла Лига и да стигне колкото се може по-напред в Шампионската лига, където предстои реванш от осминафиналите срещу Интер.

Атлетико стартира агресивно на “Сан Мамес” и можеше да поведе в 6-ата минута, но Самуел Лино стреля право в ръцете на Юлен Агиресабала след центриране от десния фланг. Гостите имаха и още една добра възможност, но Марио Ермосо не затрудни стража на Атлетик.

В 13-ата минута Нико Уилямс демонстрира скоростта си и намери в наказателното поле по-големия си брат Иняки, който от въздуха заби топката в мрежата, пазена от Ян Облак. Четвърт час по-късно двамата си размениха ролите, но ударът на Нико мина на сантиметри от гредата.

Най-добрите атаки на Атлетико завършиха с пропуски на Анхел Кореа. Аржентинецът няколко пъти се озова на удобни позиции, но шутираше крайно неточно. Алваро Мората също беше активен, но неговите усилия и тези на съотборниците му в средата на терена останаха без резултат.

В 42-ата минута Иняки Уилямс проби отдясно и намери непокрит Нико Уилямс, който удвои аванса на баските. Проливният дъжд по никакъв начин не развали настроението на феновете на домакините, които вече предвкусваха триумфа.

Второто полувреме беше по-различно. Атлетико сякаш се предаде, въпреки че Симеоне пусна в игра Мемфис Депай, Рейнилдо Мандава и Пабло Бариос. Домакините от Билбао ставаха все по-настъпателни и в 62-ата минута стигнаха до нов гол. Една отбита топка попадна на крака на Гурусета и той не сгреши - 3:0.

В осатващото време Атлетико не можа да се добере дори до почетно попадение и още веднъж показа, че през този сезон играе много слабо далеч от дома. Днешната загуба е най-тежката за тима в турнира за кралската купа от повече от десетилетие.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!