Дузпи определиха първия финалист за Купата на краля

Майорка е първият финалист в тазгодишното издание на Купата на краля. Тимът на Хавиер Агире се добра до битката за трофея, побеждавайки с дузпи Реал Сосиедад в реванша от 1/2-финалите. Първият мач между двата тима завърши 0:0, а днес те отново не излъчиха победител в редовното време, което приключи при резултат 1:1. Наложи се да се играят продължения и дузпи, като при 11-метровите удари гостите бяха безгрешни и с 5:4 точни изстрела ликуваха.

Баските имаха шанс първи да открият резултата. В 45-ата минута те получиха дузпа за игра с ръка на Антонио Раийо, но Брайс Мендес пропусна от бялата точка.

В началото на втората част Майорка взе преднина. В 50-ата минута Жауме Коста центрира отляво и намери перфектно Джовани Гонсалес, който с глава порази вратата на съперника за 0:1.

Реал Сосиедад успя да възстанови равенството в 71-вата минута. Баските организираха бърза атака през центъра, Мендес изведе Микел Оярсабал в наказателното поле, а той хладнокръвно реализира за 1:1.

Така се стигна до продължения, а след като там не паднаха нови голове, победителят трябваше да бъде определен след изпълнение на дузпи.

При дузпите Микел Оярсабал се превърна от герой в грешник. Авторът на изравнителното попадение пропусна първия изстрел от бялата точка за своя тим. Именно това се оказа и фатално, тъй като всички изпълнители на Майорка бяха безгрешни и в крайна сметка гостите спечелиха с 5:4 точни изстрела и отиват на финал, а Реал Сосиедад и този сезон ще се размине с трофея.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!