Хеттрик на Джаръд Боуен измъкна Уест Хам от кризата

Отборът на Уест Хам победи с 4:2 тима на Брентфорд в среща от 26-ия кръг на английската Премиър лийг. Успехът изравни “чуковете” със седмия Брайтън, докато “пчеличките” имат само пет точки повече от първия в “опасната зона” - Лутън.

Големият герой за домакините бе Джаръд Боуен, който в рамките на малко повече от час игрово време съумя да отбележи хеттрик, който изигра ключова роля за финалната победа. Той даде старт на шестголовата фиеста с попадение още в 5-ата минута, а в 7-ата удвои преднината на своите.

“Пчеличките” отговориха бързо и ужилиха съперника в 13-ата минута чрез Нийл Мопе, който върна интригата.

Вихреното начало не бе потплътено със скорошни нови голове и развръзката остана за второто полувреме.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Тогава в 63-ата минута Боуен оформи своя хеттрик, като върна преднината на “чуковете” от две попадения, а съвсем скоро в 69-ата минута Емерсон Палмиери реши всичко, пращайки топката за четвърти път във вратата на гостите.

До края момчетата на Томас Франк единствено съумяха да направят загубата си една идея по-почетна с гола на Йоан Уиса в 82-рата минута, но силите им не стигнаха за нищо повече и те трябваше да се примирят с поражението.

Така отборът на Уест Хам записа първа победа в Премиър лийг за 2024 г., а “пчеличките” загубиха в трети пореден мач.