Голово реми между Национал и Ботев (Пловдив) при 16-годишните

Национал и Ботев (Пловдив) не се победиха в дербито на 16-ия кръг в Елитната група до 16 години. Двата отбора завършиха наравно 2:2 в двубой на един от изкуствените терени в НСА.

Срещата започна по-добре за "канарчетата" и те откриха резултата чрез Димитър Урумов, който завърши добра комбинация. Гостите продължиха с добрата си игра и пред Урумов се откриха още няколко добро ситуации, но стражът на Национал се намеси.

След половин час игра домакините изравниха. Капитанът Кристиян Горянов напредна и с хубав изстрел отдалеч направи 1:1. Втората част започна отново с по-активна игра на Ботев и Иван Дейков бе близо до гол, но ударът му с глава бе спасен от Александър Василев.

В 56-ата минута "жълто-черните" все пак поведоха отново, след като Костадин Павлов бе изведен на добра позиция и не сбърка. Гостите създадоха още няколко добри шанса, но не успяха да отбележат трето попадение.

13 минути преди края Национал изравни, след като появилият се след почивката Алекс Александров се озова на добра позиция и след като ударът му рикошира в защитник, топката попадна в мрежата. Малко след това Виктор Илиев имаше шанс да направи обрата пълен, но не успя да нацели вратата. Така двубоят завърши без победител и двата отбора поделиха точките.