Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Ботев (Ихтиман) не се затрудни срещу дубъла на Левски

Ботев (Ихтиман) победи с 2:0 Левски II в мач от 21-вия кръг на Югозападната Трета лига. Божидар Йотов откри резултата през първата част, а Николай Маринов удвои през второто полувреме. Тимът се изкачи до 9-ото място в класирането с актив от 29 точки, а в следващия кръг гостува на Балкан в Ботевград.

Домакините имаха предимство през целия мач, а момчетата на Валери Свиленов се раздадоха, за да зарадват привържениците си. При една отлична атака, изградена от играчите на Ботев, Николай Маринов изведе на отлична позиция Божидар Йотов и той се разписа в 26-ата минута. Въпреки още няколкото създадени положения домакините се оттеглиха на почивка с преднина от един гол.

През втората част Николай Маринов се разписа и така Ботев спечели трите точки. Столичани не съумяха да реализират дори почетен гол, а едно от малкото им положение дойде в добавеното време на двубоя.