Дузпа в края донесе успех на Левски срещу Славия в Елитната група до 16 години

Левски надви Славия с 2:1 в среща от 16-ия кръг на Елитната група до 16 години. Двубоят започна с по-активна игра на "сините" и в 10-ата минута те откриха резулатата. Иво Мотев бе изведен зад защитата на "белите" и с прехвърлящ удар прати топката в мрежата.

Преднината на домакините издържа само 4 минути, след като хубав пробив и центриране на Ивайло Димитров доведе до автогол на Антон Манов. В последната минута на първата част Александър Калчев можеше да върне преднината на "сините", но изстрелът му мина покрай вратата. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:1.

През втората част на терена имаше много битка и малко добри положения за гол. Все пак имаше драма в края. 3 минути преди края на двубоя Иво Мотев бе фаулиран в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Радостин Стоилов и реализира, с което донесе и победата на Левски.