Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Късметът обърна гръб на Десподов, но ПАОК запази първото място

ПАОК и АЕК направиха 1:1 в големия сблъсък от 22-ия кръг на гръцкото първенство. Кирил Десподов влезе като резерва през второто полувреме, а десетина минути преди края негов удар срещна гредата. Домакините от Солун изостваха почти през целия мач, но стигнаха до равенството с попадение на Томаш Кеджиора в 89-ата минута.

Този резултат позволи на "двуглавите орли" да се задържат на върха в класирането, макар че отборът прекъсна серията си от 4 поредни победи. АЕК също беше в много добра форма и вкара общо 12 гола в предишните си 3 шампионатни мача, но днес не успя да удържи финалния щурм на домакините.

Срещата на "Тумба" се игра пред празни трибуни, а гостите от Атина поведоха в началото на второто полувреме с гол на Никлас Елиасон след асистенция на Леви Гарсия. Малко по-късно Разван Луческу пусна Десподов на мястото на Томас Мург. Българинът се включи страхотно и беше в основата на всички опасни атаки на домакините.

В 80-ата минута Десподов се пребори за топката пред наказателното поле и веднага шутира, но нацели десния страничен стълб на вратата, пазена от Чичан Станкович. Натискът на ПАОК все пак даде резултат малко по-късно, когато Тайсон намери Кеджиора и полският защитник се разписа с глава за крайното 1:1.

Панатинайкос нямаше проблеми гостуването си на Пансерайкос и се наложи с 3:0. По този начин "детелините" изместиха от втората позиция АЕК и са само на две точки зад ПАОК. Още до почивката съставът на Фатих Терим взе добра преднина с голове на Бенямин Вербич (8') и Себастиан Паласиос (31'). В добавеното време резервата Александър Йеремейеф оформи крайния резултат в полза на ПАО.

Кифисия на Илиан Илиев направи нулево равенство у дома срещу Волос. Българският национал се появи като резерва в средата на второто полувреме. Гостите играха с човек по-малко след почивката заради червен картон на Кирякос Асланидис в 45-ата минута, но стигнаха до точката и запазиха 12-ата си позиция в класирането. Кифисия е на 13-о място, а на дъното е ПАС Янина.

В друг мач днес Ламия надви с 2:1 гостуващия Астерас Триполис и се утвърди в първата шестица. Испанецът Карлитос вкара и двата гола за Ламия, а за Астерас Триполис се разписа Николаос Калцас. Рубен Гарсия от гостите получи червен картон още в 26-ата минута и това се оказа решаващо за обрата след почивката. В 78-ата минута Хуан Баутиста Миритейо от Астерас Триполис пропусна дузпа.