Фамозен Кирил Десподов избухна срещу Панатинайкос и върна ПАОК на върха

Най-добрият футболист на България за 2022 г. - Кирил Десподов, вкара и двата гола за клубния си ПАОК при победата с 2:1 в дербито срещу тима на Панатинайкос от 20-ия кръг на гръцката Суперлига. Успехът прати солунчани на първото място в класирането, докато “детелините” се смъкнаха на третото място.

С последната си изява българският играч продължи да се утвърждава в новия си отбор, като вече има на сметката си 9 гола и 6 асистенции в гръцкия шампионат, като в европейските клубни турнири добави още 2 гола и 2 асистенции.

Домакините отбелязаха гол в 38-ата минута, когато защитникът Константинос Кулиеракис прати топката в мрежата на “детелините”, но след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR попадението бе отменено заради засада. Не след дълго обаче редовен гол бе отбелязан.

В 43-ата минута Тайсън намери откъсващия се Десподов, който овладя и стреля от вътрешността на наказателното поле безкомпромисно в левия ъгъл на вратата, пазена от поляка Бартломей Драговски.

Скоро след почивката домакините пропиляха аванса си, като инкасираха дузпа. Така в 51-ата минута Анастасиос Бакасетас стреля от бялата точка и изравни резултата.

Реакцията на домакините бе мигновена и в 56-ата минута футболният гений на Десподов отново се прояви като българинът остана абсолютно непокрит в пеналтерията. Той овладя и с хладнокръвие матира Драговски за втори път.

В следващите минути двата отбора преминаха във фаза на тактическо надлъгване и чак в заключителната част от двубоя видяхме нови опити. Първо в 80-ата минута Константелиас от солунчани изпробва рефлекса на Драговски, а след това Младенович от гостите на свой ред не успя да преодолее противниковия страж.

В добавеното време пък Тин Йедвай от “детелините” бе изведен в добра стрелкова позиция, но търкулна топката покрай левия страничен стълб и потвърди поражението на своите.

Това бе трети пореден успех за Десподов и компания, докато отборът на Панатинайкос усети вкуса на поражението за първи път от 17-и декември, когато столичани претърпяха поражение от Атромитос на Саша Илич.

Снимка: PAOK FC// Twitter