Десподов и ПАОК ще играят полуфинал срещу Панатинайкос в Гърция

Футболист номер едно на България за 2022 г. - Кирил Десподов, не взе участие в срещата реванш от 1/4-финалите на турнира за Купата на Гърция на клубния си ПАОК, който солунчани спечелиха с 5:0 срещу тима на Пансерайкос.

Успехът класира Десподов и компания сред последните четири в турнира след успех и в първия мач с 4:0 и общ резултат 9:0.

Българинът не попадна в групата за мача и дори не бе сред резервите. През първото полувреме попадения отбелязаха Стефанос Цимас в 20-ата минута и Андрия Живкович в 26-ата. След почивката класиката оформи резервата Андре Рикардо в 82-ата минута, в 85-ата Брендън направи преднината разгромна, а разгромът стана пълен в първата минута на добавеното време, когато гол вкара Йоанис Константелиас.

На полуфиналите Десподов и компания ще срещнат тима на Панатинайкос, който бе надвит преди броени дни в шампионатен двубой с 2:1, като именно родният национал вкара и двете попадения.

Фамозен Кирил Десподов избухна срещу Панатинайкос и върна ПАОК на върха

“Детелините” стигнаха сред последните четири отбора в състезанието по далеч по-труден начин, като на 1/4-финалите отстраниха Атромитос на Саша Илич след загуба в първия мач с 1:2 и победа в реванша.

Снимка: PAOK FC// Twitter