Марица нанесе втора загуба на Локо (Пловдив)

Марица се наложи над Локомотив (Пловдив) като домакин с 2:0 в контролна среща. Мартин Паскалев си отбеляза автогол в 40-ата минута, а в самото начало на втората част Станислав Маламов (46') удвои. Проверката беше излъчвана на живо по Sportal TV и Sportal.bg.

"Смърфовете" имаха своите шансове, особено през първото полувреме, но не съумяха да материализират създадените положения пред противниковата врата. След почивката темпото на игра спадна и липсваха интересни ситуации.

Това е второ поражение в контролите за "черно-белите", които отстъпиха на Берое (2:3) преди три дни. До официалните мачове за Локомотив предстои среща с Етър, а Марица ще се изправи срещу Крумовград.

Зимна подготовка на отборите от efbet Лига (обновена)

В четвъртата минута се получи разбъркване в наказателното поле на домакините, а най-съобразителен се оказа Мартин Райнов, който стреля от близко разстояние, но топката попадна право в ръцете на Петър Начев.

Локомотив продължи да диктува темпото, а малко преди да измине четвърт час игра от началото на мача Бабакар Дион нанесе коварен изстрел, който рикошира в играч на Марица, но и този път Начев внимаваше и изби в корнер. При центрирането от ъгловия удар Хорхе Сегура се извиси над всички и отново стражът на "пиратите" се оказа последна пречка пред гола.

"Смърфовете" бяха по-активният отбор до почивката, но противно на очакваното Марица откри резултата. Мартин Райнов загуби топката в центъра на терена, а маричани организираха бърза контраатака. Марчев получи пас отдясно, напредна по крилото и центрира към наказателното поле, където Мартин Паскалев засече кълбото и изненада Динко Хоркаш.

Само 60 секунди по-късно Евандро изведе Медвед на отлична стрелкова позиция, но, останал очи в очи с Начев, украинецът не успя да го преодолее.

Още преди да беше изминала една минута от второто полувреме Марица удвои преднината си. Играчите на Кирил Андонов добре взаимодействаха помежду си, а на върха на нападението се оказа Станислав Маламов, който нямаше как да сбърка от тази позиция.

Постепенно темпото на игра спадна, а в 72-рата минута Тодор Павлов отправи силен шут от наказателното поле, но Илия Николов прояви страхотен рефлекс и предотврати опасността. До края на редовното време нямаше положения пред двете врати и резултатът се запази непроменен.

МАРИЦА 2:0 ЛОКО (ПЛОВДИВ)

1:0 Мартин Паскалев (40 - автогол)
2:0 Станислав Маламов (46)

Стартови състави:

МАРИЦА: 33. Петър Начев, 28. Свилен Щерев, 5. Димитър Аврамов, 4. Атанас Ташолов, 23. Соломон Джеймс, 15. Християн Димитров, 29. Янко Ангелов, 21. Станислав Маламов, 18. Георги Трифонов, 17. Валери Домовчийски (К), 10. Веселин Марчев

Резерви: 13. Милен Танчев, 77. Стефан Попов, 70. Божидар Шехов, 24. Дейвид Ифеани, 90. Симеон Сираков, 8. Димо Бакалов, 86. Илия Николов, 30. Наско Христев, 19. Мартин Газиев, 14. Теодор Андреев

ЛОКО (ПЛОВДИВ): 23. Динко Хоркаш, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 17. Мартин Райнов, 6. Христо Иванов, 7. Бабакар Дион, 19. Владимир Медвед, 21. Евандро, 14. Димитър Илиев

Резерви: 81. Кристиан Томов, 12. Ефе Али, 5. Тодор Павлов, 20. Милош Петрович, 16. Кристиян Пешов, 22. Ивайло Иванов, 3. Мичи Нтело, 13. Тони Лесов, 99. Иван Узунов, 33. Станимир Празов, 2. Васил Църцев, 18. Божидар Костадинов

Снимки: Startphoto