Новак отново препъна Борусия (Дортмунд)

Борусия (Дортмунд) не успя да спечели и завърши 0:0 при гостуването си на новака Хайденхайм в мач от 20-ти кръг от Бундеслигата. "Жълто-черните" не съумяха да победят този съперник и при домакинството си в началото на сезона, когато пропиляха два гола аванс и завършиха 2:2. В този мач Дортмунд бе без куп важни футболисти, между Марко Ройс, Джейдън Санчо, Юлиан Брант и Карим Адейеми, като многото отсъстващи определено се отразиха на огневата мощ на отбора.

Изненадващо или не, първите добри положения в мача бяха за домакините. В 14-ата минута грешка на Салих Йозджан остави Тим Клайндийнст в удобна позиция, но ударът му премина покрай вратата на Александър Майер. Четири минути по-късно Хайденхайм имаше нова добра възможност пак чрез Клайндийнст, който засече с глава добро центриране, но пак стреля в аут.

В 26-ата минута Борусия все пак успя да поведе. След добра контраатака Юсуфа Мукоко изведе Донийл Мален, който излъга стража на Хайденхайм Кевин Мюлер и с лекота отбеляза. Радостта на "жълто-черните" обаче бе кратка, защото след преглед с ВАР се установи нарушение преди началото на атаката им и така голът не бе зачетен. До края на полувремето по-интересно положение бе един далечен удар на Джейми Байноу-Гитенс, уловен от Мюлер.

Втората част премина основно под диктовката на Борусия (Дортмунд). Тимът на Един Терзич обаче видимо се затрудняваше да създава чисти ситуации пред вратата на новаците. Все пак в 56-ата минута отново Байноу-Гитенс стреля опасно, но Мюлер отново изби. Резервата на Дортмунд Оле Полман пък имаше нелоша възможност в двадесетина минути по-късно, но ударът му мина над вратата. В 80-ата минута и Нико Шлотербек стреля от дистанция, но отново в ръцете на Мюлер. Шест минути по-късно и Никлас Фюлкруг бе отказан от стража на Хайденхайм, който спаси удара с глава на германския национал. В последните секунди на мача именно домакините можеха да вземат трите точки, но изстрел на Кевин Сеса с глава мина съвсем малко встрани от вратата на Майер.

Така Борусия (Дортмунд) наруши серията си от три поредни победи и продължава да е на 4-то място, като тимът на Терзич няма загуба в последните си 6 мача в Бундеслигата. Хайденхайм пък продължи много доброто си представяне, като вече е със седем последователни срещи без загуба и четвърто поредно равенство, като заема временната 9-а позиция.

Снимки: Imago