Пирин разби Марек за първа победа в зимните контроли

Пирин победи втородивизионния Марек с 3:0 в приятелска среща, която се проведе на базата на "орлетата" в село Рилци. Това е трета контрола за момчетата на Иво Тренчев и първи успех в подготвителния период.

Благоевградчани откриха резултата в 11-ата минута с гол на Христо Попадийн, който завърши многоходова комбинация, възползвайки се от подаване на Аймен Суда.

Зимна подготовка на отборите от efbet Лига (обновена)

В 28-ата минута Асен Дончев засече в мрежата центриране на другото ново полълнение – Арно Люзайадио за 2:0. Четири по-късно Иван Тасев оформи класиката, а асистенцията бе на Аймен Суда.

През втората част Тренчев направи много промени, давайки възможност за изява на всички футболисти. След почивката нови попадения нямаше и резултатът се запази непроменен. В събота (3 февурари) от 14:00 часа на стадион "Христо Ботев" е приятелската среща с Локомотив (София).