Много грешки и тежка загуба за Левски

Отборът на Левски допусна тежко поражение с 0:3 от Баник (Острава) в контролна среща, която се проведе в Турция. "Сините" направиха много грешки в проверката с чешкия тим, които бяха наказани от Иржи Клима (21, 29) и Филип Кубала (43).

Неофициален дебют за Левски направи новото попълнение Карлос Охене. Той стартира от първата минута, като бе партньор в центъра на терена с Асен Митков

Първата добра атака в срещата направиха футболистите на Николай Костов. В 9-ата минута "сините" тръгнаха в контраатака, при която топката бе подадена към Уелтон, който проби и стреля, но твърде слабо и право в тялото на бранител на Баник.

В 15-ата минута Асен Митков отправи мощен шут от границата на наказателното поле, но кълбото прелетя над целта. Секунди по-късно и Карлос Охене пробва своя късмет, но ударът му не намери очертанията на вратата.

В 17-ата минута Иржи Клима получи извеждащо подаване в наказателното поле и шутира, но Николай Михайлов изби. Четири минути по-късно чехите откриха резултата. Келиан ван дер Каап допусна грешка, изчиствайки топката право в краката на Иржи Клима, който с едно докосване матира стража на "сините".

В 28-ата минута Патрик-Габриел Галчев стреля от пряк свободен удар, но право в ръцете на Якуб Маркович.

В 29-ата минута преднината на Баник стана по-голяма. Филип Кубала се измъкна от защитата на Левски и напредна с топката, след което пусна пас по земя към Иржи Клима, който без проблеми заби своя втори гол в проверката.

В 32-ата минута столичани организираха качествена атака, кълбото стигна до Карлос Охене, който стреля от границата на наказателното поле, но бе блокиран от защитник на "белите".

Две минути преди края на първата част защитата на Левски направи поредна грешка. Иржи Клима получи дълго подаване зад гърба на отбраната, след което продължи към Филип Кубала, който вкара третото попадение в мрежата на Николай Михайлов. Футболистите на Николай Костов поискаха попадението да бъде отменено заради засада, но съдията посочи центъра и зачете гола на младия играч на Баник.

Второто полувреме започна далеч по-добре за Левски. Футболистите контролираха по-качествено топката и не допускаха сериозни неточности в защита. В 58-ата минута "сините" създадоха и най-доброто си положение за гол. Асен Митков изведе Фабио Лима. Новото попълнение показа скорост, след което пусна пас по земя към Асими Фадига, който не успя да вкара кълбото в празната врата.

В 65-ата минута Фабио Лима отново загатна за своя потенциал с пробив, завършил с мощен удар по земя, който обаче бе избит от стража на "белите".

В 83-ата минута резервата Илиян Стефанов отправи силен удар, който премина много далеч от целта.

До края на срещата футболистите на Левски продължиха да опитват да стигнат до гол, но защитата на Баник се справи на ниво и логично стигна до суха мрежа и победа.

ЛЕВСКИ - БАНИК 0:3

0:1 Иржи Клима (21)
0:2 Иржи Клима (29)
0:3 Филип Кубала (43)

Стартови състави:

Левски: 13. Николай Михайлов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 50. Кристиан Димитров, 8. Карлос Охене, 10. Асен Митков, 97. Асими Фадига, 17. Уелтон, 88. Марин Петков, 9. Рикардиньо.

Баник: 35. Якуб Маркович, 5. Иржи Була, 7. Карел Пожезни, 9. Давид Бухта, 10. Матей Шин, 15. Патрик Кпозо, 19. Давид Лишка, 21. Иржи Клима, 34. Ян Юрушка, 28. Филип Кубала, 66. Матуш Рушняк.

Снимки: Startphoto