Манчестър Сити дочака първия си гол на "Тотнъм Хоспър Стейдиъм" и той бе достатъчен

Манчестър Сити отбеляза първи гол на "Тотнъм Хоспър Стейдиъм" в шестия си мач на него. Това попадение бе достатъчно за победата на "гражданите" с 1:0 срещу Тотнъм в среща от четвъртия кръг на ФА Къп. Така чаканият гол бе дело на Нейтън Аке в 88-ата минута на двубоя.

Отборът на Пеп Гуардиола имаше предимства през целия мач и пропусна няколко добри възможности да поведе по-рано. Тотнъм се бори, но не създаде почти нищо в предни позиции, като особено се усещаше липсата на капитана Хюн-Мин Сон. Единствената добра новина за домакините бе влизането в игра на Джеймс Мадисън, който се завърна след дълго лечение на контузия.

Отборът на Анге Постекоглу показа, че ще играе смело и ще изнася топката с разигравания. Този подход обаче бе поставен под натиск от самото начало. Гостите пресираха дълбоко и създаваха проблеми на съперника. В петата минута Кайл Уокър получи топката от дясно. Ниското му центриране бе засечено от Фоудън. Викарио направи велколепно спасяване, но топката отиде в Боб, който я прати в мрежата. Радостта на "гражданите" бе спряна от решение за засада. Последва разглеждане с ВАР, което показа, че играчът на Ман Сити е с милиметри пред защитата и гол не беше признат.

Тимът на Гуардиола определено имаше предимство в първата част на двубоя и опасните ситуации пред вратата на домакините продължиха, като в повечето случай атаките минаваха отдясно през зоната на Удоджи. Бернардо Силва имаше възможност да стреля от отлична позиция в наказателното поле, но след като направи финт пред него имаше няколко играчи и ударът бе блокиран. Следващият опит бе на Ковачич, а топката отново бе отклонена от бранител. Изстрел на Алварес от дистанция пък не затрудни Викарио.

Тотнъм успя да оцелее след първоначалния период и поизравни играта, а в 24-ата минута Поро се откъсна отдясно и опита да намери Ричарлисон, но Едерсон успя да пресече подаването. Фоудън имаше възможност след половин час игра. Той получи топката в наказателното поле, но бе спрян от Удоджи. Срещата бе прекъсната за няколко минути поради проблеми с комуникационната система на един от асистент реферите.

Въпреки че "шпорите" изглеждаха доста по-добре от началото на среща, опасните ситуации продължиха пред тяхната врата. В 42-ата минута трима футболисти имаха възможност да стрелят, но ударите им бяха блокирани от играчи на съперника. Първо Родри опита, след това Ковачич, а накрая Боб, чиято ситуация бе най-удобна, но бе посрещната от блестяща намеса на Поро.

В началото на второто полувреме отборът на Гуардиола стигна до нова възможност и бе много близо до откриване на резултата. След като Бентанкур загуби топката, тя стигна до Боб отляво и прати прекрасно центриране към далечната греда. Кълбото стигна до Алварес, който направи голям пропуск, въпреки че и намесата на Ван де Вен бе решителна. Тотнъм също имаше своите моменти и в 53-ата минута Вернер опита да изведе Джонсън, но Ортега излезе и успя да го изпревари.

Гуардиола реши да увеличи проблемите на "шпорите" и пусна в игра Кевин Де Бройне и Жереми Доку. Малко по-късно феновете на домакините приветстваха завръщането на терена на Джеймс Мадисън. След известно затишие Ман Сити стигна до две фантастични възможности да поведе, след като получи подаръци от Хьойберг. Той сбърка на два пъти и само късметът спаси домакините. В първия случай халфът се размина с топката и тя отиде в Бернардо Силва, който стреля право във вратаря. След това грешка на Хьойберг доведе до подаване на Фоудън към Де Бройне. Белгиецът бе на прекрасна позиция, но не успя да уцели вратата и топката мина покрай дясната греда на Викарио.

Следващата възможност пред вратата на домакините се откри пред Доку, който проби отляво и стреля, но вратарят се справи. Малко след това така чаканият гол от страна на гостите падна. След ъглов удар, изпълнен от Де Бройне, Викарио бе блокиран от Рубен Диаш, топката отиде при Аке и той я прати в мрежата. Играчите на "шпорите" бурно протестираха с искане за нарушение срещу вратаря, но попадението бе признато.

ТОТНЪМ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:1
0:1 - Аке (88)

Снимки: Gettyimages