Добруджа загуби от бивш отбор на Ривалдо

Отборът на Добруджа загуби 0:1 от узбекистанския Буньодкор (Ташкент) в първата си проверка по време на лагера в Турция. Единственото попадение за бившия тим на Ривалдо бе дело на Амир Торакулов в началото на втората част.

През първото полувреме срещата бе равностойна, като все пак узбекистанците имаха малко повече добри атаки по посока вратата на добруджанци. Така или иначе до попадение в една от двете врати не се стигна.

В 51-ата минута на срещата Буньодкор откри резултата. Амир Торакулов се оказа на стрелкова позиция и със силен шут прониза вратата на Добруджа.

До края на мача двата тима имаха възможност за попадения, като на два пъти Хосе Силва можеше да се разпише за българите с опасни далечни удар, но нямаше късмет. Така Добруджа записа поражение в първата си проверка на турска земя.

ДОБРУДЖА 0:1 Буньодкор
0:1 Торакулов (51)

ДОБРУДЖА: 1. Георги Аргилашки, 26. Иван Жечков, 3. Димитър Пиргов, 87. Стефан Трайков, 8. Милен Гамаков, 19. Ивайло Климентов, 7. Пауло Суарес, 17. Раел Лолала, 9. Преслав Йорданов, 10. Софиан Диа, 18. Юлиус Каспаравичус

Буньодкор: 77. Марин Любич, 18. Нариман Ахмаджанов, 88. Рашо Момчило, 6. Самир Зелкович, 22. Усман Исманалиев, 7. Сужроб Иззатов, 8. Фроне Чирияк, 99. Умид Султанов, 85. Орзу Тургунов, 34. Тони Йович, 37. Тимурножа Абдухаликов