Левски с втора загуба в Турция и отново след обрат

Левски допусна втора загуба по време на лагера си в Турция. “Сините” бяха победени с 1:2 от украинския Олександрия. Подобно на първата си проверка с унгарския Вашаш българите допуснаха обрат, след като водеха в резултата. Рикардиньо откри от дузпа в 39-ата минута, но Артем Шулянский изравни малко преди почивката. Дениел Костишин пък донесе победата за украинците в средата на втората част.

Днес наставникът Николай Костов заложи на Пламен Андреев на вратата, а четиримата пред него бяха Патрик-Габриел Галчев, Хосе Кордоба, Келиан ван дер Каап и Цунами. В халфовата линия действаха Асен Митков, Дарлан и Асими Фадига, а нападателното трио бе съставено от Марин Петков, Уелтон и Рикардиньо.

Първата по-сериозна опасност бе пред вратата на Андреев, който допусна да му бъде отнета топката извън наказателното поле. Украинците обаче не успяха да нанесат завършващ удар бързо, а опитът за прехвърляне на стража не сполучи и българският вратар прибра топката, след като се бе върнал в полето си.

В 19-ата минута Галчев пробва удар от пряк свободен удар, но шутът му мина над вратата.

Живко Миланов и Станислав Генчев гледат на живо контролата на Левски с Олександрия

В 31-ата минута Левски отбеляза гол, който обаче не бе зачетен. След балонно центриране отляво Рикардиньо засече топката във вратата, но страничният рефер вдигна засада, макар и повторенията да не убедиха в това.

Шест минути преди почивката Левски откри резултата. Ван дер Каап бе съборен в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Рикардиньо и хладнокръвно реализира.

В самия край на полувремето обаче Олександрия изравни. Артем Шулянский бе изведен зад защитата и успя да прониже Андреев с шут в близкия ъгъл на вратаря.

През втората част "сините" направиха доста промени в състава си, което даде инициативата на съперника. Така в 62-ата минута украинците стигнаха до обрат. След добра комбинация в предни позиции новото попълнение на Олександрия Денис Костишин направи 2:1.

В самия край на мача украинците можеха да стигнат и до трето попадение, но веднъж Николай Михайлов, а след това и неточността спасиха "сините" от нов гол във вратата.

Следващата проверка на Левски в Турция е само след два дни, когато играчите на Костов се изправят срещу косовския Дукаджини.

ЛЕВСКИ 1:2 Олександрия
1:0 Рикардиньо (39-д)
1:1 Шулянский (45)
1:2 Костишин (62)

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 33. Хосе Кордоба, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 10. Асен Митков, 37. Дарлан, 97. Асими Фадига, 88. Марин Петков, 17. Уелтон, 9. Рикардиньо