Balkan Grand Prix 6

Верона срази Емполи в мъглата на “Бентегоди”

Отборът на Верона записа важна победа в битката си за оцеляване, след като спечели с 2:1 като домакин на прекия си конкурент Емполи. Двубоят от 20-ия кръг на Серия "А" се игра при силна мъгла на “Маркантонио Бентегоди”, което обаче не попречи на “мастифите” да запишат успех.

“Джалоблу” поведоха в резултата още в третата минута, когато при центриране от корнер техният капитан Милан Джурич стреля с глава, а топката се удари в напречната греда и мина зад голлинията. В 56-ата минута тяхната преднина беше удвоена след рикоширал шут на Сирил Нгонге, при който Елиа Каприле не успя да избие топката. В 64-тата минута Шимон Журковски се възползва от центриране на Бартош Бережински и с глава намали изоставането на тосканци. В 87-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена, тъй като Ондрей Дуда си изкара втори жълт и съответно червен картон заради нарушение срещу появилия се секунди по-рано на терена Джакомо Корона. В оставащото време гостите се постараха да реализират изравнително попадение, но нито един от техните изстрели не се оказа сполучлив.

Така Верона събра 17 точки в актива си и се измъкна от зоната на изпадащите, придвижвайки се на 16-ата позиция в класирането, където Емполи е на предпоследното 19-о място с 13 спечелени пункта.

Снимки: Gettyimages