Дунав не успя да победи румънци, бивш ас на ЦСКА и Левски наказа "драконите"

С равенство 1:1 завърши първата проверка на Дунав (Русе) в предсезонната подготовка срещу елитния Политехника Яш. Мачът се игра на комплекс "Генча" в румънската столица Букурещ.

Политехника поведе с гол на Серджиу Буш в 65-ата минута, а четири минути преди края на редовното време "драконите" изравниха чрез Никола Тотев след асистенция на Кристиян Господинов.

Дунав взе шампион с Лудогорец

За Дунав добри шансове за попадения имаха още Луис Пахама, Вешев и Илиян Петров, чийто гол бе отменен заради засада в 82-ата минута.

Политехника: 1. Силвиу Лунг, 30. Тодор Тодорски, 3. Николас Самоя, 18. Диего Фарсаш, 5. Рашид Буена, 18. Стефан Стефанович, 88. Алекс Хриб, 95. Карлос Жатоба, 7. Себастиян Илиеш, 21. Аланжиньо, 9. Серджиу Буш

Дунав: 69. Дамян Дамянов, 88. Димитър Тодоров (капитан), 22. Стоян Предев, 18. Александър Ганчев, 66. Никола Колев, 14. Радослав Апостолов, 45. Джан Хасан, 7. Симеон Вешев, 11. Денислав Минчев, 17. Йерун Луму, 27. Луис Пахама

Второто полувреме Дунав игра в състав:

33. Даниел Николов, 88. Димитър Тодоров (капитан), 18. Александър Ганчев, 77 Георги Вълчев, 4. Георги Иванов, 8. Станислав Нечипоренко, 23. Илиян Петров, 10. Димитър Законов, 15. Кристиян Господинов, 7. Симеон Вешев, 27. Луис Пахама, като в игра влязоха допълнително Никола Тотев на мястото на Пахама и Радослав Великов на мястото на Димитър Тодоров.

Отборът на Политехника стартира шампионата следващата седмица с гостуване на Сепси, докато за Дунав подготовката продължава с мач срещу Спартак във Варна на 20 януари.