Ман Сити смачка Хъдърсфийлд на старта си в ФА Къп

Носителят на трофея за Купата на Англия Манчестър Сити не срещна никакви проблеми и спечели с категоричното 5:0 срещу Хъдърсфийлд. “Гражданите” не изпуснаха инициативата в нито един момент от двубоя, вкарвайки две попадения през първото и още три през второто полувреме. Фил Фоудън (33’, 65’), Хулиан Алварес (37’), Оскар Боб (58’) и Жереми Доку (74’) бяха точни за домакините, а друга добра новина за тях бе и завръщането на Кевин де Бройне, който записа повече от половин час и асистенция на сметката си.

Гостите опитаха да са активни в първите минути на двубоя, макар че възпитаниците на Джосеп Гуардиола обградиха пеналта им още от самото начало на срещата и задържаха топката с дълги обходни разигравания. “Териерите” демонстрираха желание да се възползват от своите шансове за контраатаки и идея да се възползват от изключително високо разположената отбранителна линия на домакините.

Домакините продължиха да затягат обръча около пеналта и да търсят свободни пространства, като това в крайна сметка в крайна сметка се случи в 33-ата минута, когато топката за пореден път бе вкарана в наказателното поле и след няколко паса и малко късмет стигна до Фил Фоудън, който със силен изстрел откри резултата.

Този гол подейства изключително положително на играчите на Манчестър Сити, които се нуждаеха само от четири минути, за да удвоят преднината си. Този път атаката се разви отдясно, като отлично двойно подаване между Фил Фоудън и Матеуш Нунеш даде възможност кълбото отново да бъде пратено към точката за дузпа, а там с още две докосвания от Оскар Боб и Хулиан Алварес, като аржентинецът в крайна сметка реализира за 2:0.

“Гражданите” демонстрираха, че ще продължат по същия начин и през втората част и още в първите минути направиха два опита за изстрел. Десетина минути след началото на терена се появи Кевин де Бройне, който получи повече от 30 минути на терена. Само минутка след смяната Ковачич изведе блестящо Матеус Нунеш, той овладя брилянтно, след което подаде към крилото Оскар Боб. Крилото опита да центрира именно към Де Бройне, но рикошет в бранител прати топката в мрежата.

Домакините не трябваше да чакат много и още в 65-ата минута след отлично разиграване след корнер Фил Фоудън с плътен удар извън пеналта се разписа за втори път в двубоя. Нещата за гостите се влошиха още повече десетина минути след това, когато Оскар Боб и Кевин де Бройне комбинираха отлично, а в крайна сметка белгиеца записа асистенция с паса си към Жереми Доку, който реализира петото попадение. До края на срещата нещата на терена не се промениха особено, а в края на редовното време гостите от Хъдърсфийлд имаха претенции за дузпа за игра с ръка, но те не бяха уважени.

Снимки: Gettyimages