Турнир на талантите U14 : Зона Варна - Зона Велико Търново /Почивка/

Атлетик Билбао прекърши Севиля и се изкачи на третото място

Отборът на Севиля записа нов слаб резултат и загуби с 0:2 от тима на Атлетик Билбао в среща от 19-ия кръг на испанската Ла Лига. Попаденията за победата на баските вкараха Микел Весга (30') и Айтор Перадес (76').

Поражението остави андалусийци на само точка пред първия в зоната на изпадащите - Кадис, докато успехът изравни съперниците им с отборите на Барселона и Атлетико Мадрид, като момчетата на Ернесто Валверде заеха третото място. Те дори имат теоретичен шанс да останат на него в края на кръга, ако по-късно тази вечер каталунците загубят домакинството си на Лас Палмас.

Гостите от Билбао смачкаха колебливия си съперник през първата част и не му позволиха да отправи нито един изстрел.

Баските съумяха да прекършат коравата отбрана на домакините след половин час игра, когато Иниго Руиз Де Галарета изпрати фалцово центриране, където Микел Веска излъга севилските бранители непосредствено пред малкото наказателно поле и отклони топката с глава във вратата на Марко Дмитрович.

През втората част домакините излязоха тотално променени и създадоха почти една дузина голови положения. Липсата на точност обаче изигра решаваща роля и едва два удара влязоха в рамката на вратата.

Баските наказаха андалусийския домакин за пропуските и решиха всичко четвърт час преди края. Отбраната на севилци увисна отново на границата на вратарското поле, като този път поне Дмитрович успя да боксира при изпълнението на пряк свободен удар. Топката обаче на бе открадната от домакините, а на границата на наказателното поле Нико Уилямс овладя и подаде към Андер Ерера. Бившият футболист на Пари Сен Жермен и Манчестър Юнайтед центрира отлично в наказателното поле, като прехвърли играч в бяло и Айтор Перадес засече, за да удвои преднината на своите.

Така играчите на Севиля продължиха да правят мачове, в които играят добре, но в крайна сметка постигат лоши резултати, като от началото на сезона имат само три победи и вече цели девет поражения. Баските от своя страна продължават със страхотния си сезон и за девети пореден път избегнаха поражението.