Този път последните секунди донесоха радост на Селта

Селта постигна трета победа от началото на сезона и се измъкна от зоната на изпадащите в Ла Лига. Тимът на Рафа Бенитес се наложи с 2:1 над гостуващия Бетис, а в герой за галисийци се превърна резервата Вилиот Сведберг. 19-годишният швед се разписа в шестата минута на добавеното време, за да донесе трите точки на Селта. През кампанията отборът от Виго няколко пъти допусна късни попадения, но сега се оказа на печелившата страна.

Успехът придвижи "небесносините" на 17-о място в подреждането с 16 точки, колкото има и Севиля. Бетис регистрира първа загуба в Ла Лига от средата на септември и се намира на 7-а позиция в таблицата с 28 точки. Тимът на Мануел Пелегрини не е печелил на чужд терен от първия кръг.

Срещата на "Балаидос" започна по-добре за Бетис. Още в 6-ата минута отборът от Севиля поведе с гол на Айтор Руибал. Десният бек нахлу в противниковата половина, направи двойно подаване с Иско и, останал очи в очи с Висенте Гуаита, прати топката в мрежата. Малко по-късно домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Абнер, но съдията Мигел Ортис не посочи бялата точка.

В 15-ата минута Селта все пак получи дузпа. Нарушението в наказателното поле извърши Борха Иглесиас, а ветеранът Яго Аспас хладнокръвно преодоля Руи Силва за 1:1. Капитанът на домакините се разписа едва за втори път от началото на сезона, но попадението му даде сериозен импулс на галисийци и те продължиха да атакуват.

През второто полувреме Селта доминираше, но и Бетис имаше възможности да стигне до победата. В 76-ата минута Серхи Алтимира стреля опасно, но бранител на домакините спря топката. Малко по-късно попадение на Йорген Странд Ларсен беше отменено заради засада. ВАР потвърди, че нападателят е бил в нередовна позиция.

Развръзката настъпи в шестата минута на добавеното време. Защитата на Бетис изпусна Сведберг, който напредна през центъра, финтира Руи Силва и спокойно насочи топката в опразнената врата. До края гостите можеха все пак да измъкнат една точка, но в последните секунди Айосе Перес пропусна.

Снимки: Gettyimages