Реал Мадрид отпразнува оставането на Анчелоти с нов измъчен успех

Реал Мадрид записа труден домакински успех с 1:0 над Майорка в първия мач на тима след решението на ръководството да преподпише с треньора Карло Анчелоти. Това сега беше среща от 19-ия кръг на Ла Лига, с която беше преполовен сезонът. Антонио Рюдигер реализира гола в 78-ата минута след центриране на Лука Модрич от корнер.

Този резултат гарантира лидерската позиция на столичани преди втората половина от първенството. Освен това “белите” продължават битката с Жирона кой да е еднолично на върха, а и дръпнаха с 10 точки на Барселона преди срещата на каталунците в четвъртък вечер.

За втори пореден път Реал стига до победата след късно попадение на защитник, дошло след корнер, като същото се случи и срещу Алавес (1:0) преди празниците, когато точен беше Лукас Васкес. На "Бернабеу" обаче столичани имаха доста трудности и извадиха късмет, защото при 0:0 гостите от Майорка удариха две греди. По-късно в двубоя страничният стълб спря и Браим Диас от попадение за Реал.

Голямата новина за Реал беше завръщането на Винисиус Жуниор, който даже беше титуляр и изкара час игра. Орелиан Чуамени влезе в ролята на централен бранител, след като Начо Фернандес беше наказан. На вратата беше Андрий Лунин, защото Кепа Арисабалага се оплакваше от настинка и затова остана сред резервите. Майорка е на 14-то място, но в предишните си три двубоя за първенство беше записал две победи и равенство.

Двубоят стартира с жълт картон още в началните секунди. Получи го централният защитник на гостите Сибе ван дер Хейден за удар в главата на Даниел Карвахал при единоборство за висока топка.

Тимът на Карло Анчелоти овладя играта веднага, но не създаваше почти никакви положения. Чак в 20-ата минута стана интересно, когато Винисиус Жуниор се оказа сам в наказателното поле и стреля по земя с левия крак, но топката мина близо до гредата. Точно десет минути по-късно бразилецът получи нов шанс за гол след асистенция на Родриго, но и този път не успя.

Вини продължи да е най-деен в атака и в 37-ата отправи нов опасен удар към Райкович, който този път спаси.

На фона на този натиск на столичани, като от нищото, отборът на Майорка за малко да поведе в резултата. В 42-рата минута Антонио Санчес засече центриране с глава, при което топката срещна напречната греда и тупна около голлинията, но без да я минава с целия си обем.

В добавеното време пък Андрий Лунин не успя да се намеси по най-добрия начин след скупчването на хора пред него и малко не достигна на Ларин да се разпише за Майорка

Реал натисна и в началото на втората част, но в 54-тата Майорка организира нова опасност, при която страничната греда спаси Лунин след шут на Саму Коща.

Постепенно Анчелоти извади Винисиус Жуниор и Кроос, подсилвайки атаката с Браим Диас и Хоселу. Първият от тях беше на косъм от попадение в 69-ата, когато засече топката с летящ плонж пред опразнената мрежа, но тя срещна лявата греда на Райкович

И все пак натискът на Реал доведе до така чакания от домакините гол. Той падна в 78-ата, когато Лука Модрич центрира от корнер и Рюдигер засече по неспасяем за вратаря начин - 1:0.

След това Реал Мадрид не срещна трудности да запази аванса си. През уикенда съставът на Анчелоти ще гостува на аматьорския Арандина в двубой от турнира за Купата на Испания. След това тимът ще се премести в Саудитска Арабия за Суперкупата на Испания, където го очаква полуфинал срещу Атлетико Мадрид на 10 януари.