Селта прекъсна, а Гранада продължи ужасна серия

Селта постигна изключително важна победа с 1:0 над Гранада в 17-тия кръг от Ла Лига. Единственото попадение за тима на Рафа Бенитес отбеляза Йорген Странд Ларсен (20’). В 80-ата минута пък директен червен картон

Селта започна по-добре мача, като в 14-ата минута Яго Аспас центрира от пряк свободен удар, но Унай Нунес  стреля отблизо с глава, но бе неточен. Шест минути по-късно галисийците поведоха, когато след изпълнение на корнер вратарят на Гранада Андре Ферейре излезе лошо и топката попадна в Унай Нунес, който подаде към Йорген Странд Ларсен, а норвежецът с находчив удар с пета откри резултата - 1:0. В края на полувремето Селта имаше нова добра възможност, но далечният удар на Джонатан Бамба бе избит от стража на Гранада Андре Ферейра.

През втората част новото попълнение на Байерн (Мюнхен) Браян Сарагоса се озова в нелоша позиция и веднага стреля, но бе неточен. В 64-тата минута Лукас Бойе също пробва удар, но вратарят на Селта Висенте Гуаита бе на мястото си и улови. Натискът на гостите се усили още повече, когато в 80-ата минута Яго Аспас извърши много грубо нарушение отзад срещу Оскар Мелендо и бе изгонен с директен червен картон. В крайна сметка обаче Гранада не успя да се възползва от численото си предимство и домакините се поздравиха с важна победа.

Така Селта прекъсна ужасяващата серия от  дванадесет поредни мача без победа в Ла Лига, като поне временно излезе извън опасната зона и е с 13 точки.Гранада пък продължава да е предпоследен и вече е с четиринадесет последователни  мача без успех в първенството.

Снимки: Imago