Лудогорец III е есенен първенец след разгром в Силистра

Лудогорец III (Разград) спечели с 6:0 гостуването си на Доростол (Силистра) в отложена среща от 12-ия кръг на Североизточната Трета лига. Изразителният успех изкачи селекцията на Захари Сираков на първото място в класирането. Футболистите му взеха инициативата още от самото начало.

В 5-ата минута Александър Маринов откри резултата след асистенция на Никола Тодоров. Около половин час по-късно, Петър Кирев подаде и Кристиян Николов удвои. Секунди преди края на първата част Антонио Попов пропусна да вкара, озовал се сам срещу силистренския страж. Кристиян Николов пък уцели гредата. Попов все пак се реабилитира реализирайки, четвърт час след почивката, когато получи топката от Ерен Юсеин. Само 180 секунди по-късно Кирев подаде и Никола Георгиев покачи на 4:0. Симеон Шишков пък разтресе мрежата от фаул в 70-ата минута. Капитанът Георги Караиванов фиксира окончателното 6:0 в последните секунди.