Аякс все пак успя да се пребори за участие в евротурнирите и през следващата година

Въпреки трудния сезон, който записва на всички фронтове, Аякс все пак успя да си осигури участие в европейските клубни турнири и през 2024-та година, след като завърши на трето място в Група "В" на Лига Европа и ще играе напролет в плейофа за групите на Лигата на конференциите. Това се случи след домакинска победа с 3:1 над АЕК на "Хохан Кройф Арена". Нидерландският тим имаше само две точки преди този мач и гостите знаеха, че ремито ще им осигури третата позиция. Още в петата минута обаче Аякс поведе в резултата, след като Чуба Акпом засече с глава центриране от корнер след лош опит за намеса на стража на гостите. Много скоро след това - в 11-ата, Леви Гарсия изравни. И този гол дойде след статично положение. Нападателят на АЕК засече с глава центриране от свободен удар на Елиасон. Малко след това гостите можеха да направя пълен обрат, но Рамай направи много важно спасяване след удар на Цубер. Това се окажа ключов момент, защото в 20-ата минута Кенент Тейлър отново изведе Аякс напред, след като бе изведен от Хато и стреля в ъгъла.

След почивката Аякс действаше доста по-уверено. В 56-ата минута Акпом  реши всичко след лоша намеса на стража на гостите. До края англичанинът пропусна още две възможности да оформи своя хеттрик.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Imago