Брайтън спечели битката за първото място с Марсилия в дебютния си сезон в Европа

Брайтън завърши на първо Група "В" на Лига Европа, след като спечели с 1:0 директната битка на върха с Олимпик Марсилия. Двата отбора си бяха гарантирали мястото в следващата фаза и днес играеха за лидерската позиция. На нея в крайна сметка завърши английският тим, който след гол на Жоао Педро две минути преди края завърши на две точки пред отбора на Марсилия, който допусна първа загуба в турнира през този сезон.

Домакините доминираха преди почивката, въпреки че най-близо до гола бяха гостите, тъй като удар на Джонатан Клаус в 16-ата минута срещна гредата.

През второто полувреме двубоят бе привидно по-равностоен. В 60-ата минута гостите обаче за втори път нацелиха гредата след удар на Харит. Все пак Братйън остана малко по-активният тим и две минути преди края заслужено домакините стигнаха до победата и първото място в групата, след като Жоао Педро получи от Паскал Грос в наказателното поле, хубаво задържа между двама бранители, след което стреля мощно под гредата.

Аякс остана на трето място в групата и ще играе в Лигата на конференциите.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Imago