Олимпиакос проведе наказателна акция срещу Бачка Топола

Олимпиакос победи с 5:2 гостуващия ТСЦ Бачка Топола в последен мач от група "А" на Лига Европа. По този начин гръцкият гранд завърши на трето място в крайното класиране и ще се включи в плейофите в Лигата на конференциите. Сърбите пък отпадат от евротурнирите.

Срещата между двата тима в Сърбия завърши 2:2, въпреки че Олимпиакос водеше с 2:0. Днес тимът на Карлос Карвалял се нуждаеше от точка, за да си гарантира третата позиция, но не остави съмнение в по-високата си класа и рзагроми гостите.

Преди две седмици Олимпиакос понесе тежко поражение с 0:5 от Фрайбург и окончателно се прости с шансовете си за второто място в групата, а през уикенда сбърка и в местното първенство - 2:2 срещу непретенциозния Ники Волос.

Днес тимът от Пирея започна много мобилизирано и поведе в средата на първото полувреме. Точен беше Аюб Ел Кааби отблизо. В 40-ата минута Даниел Поденсе финтира защитник на гостите на границата на наказателното поле и с брилянтен удар покачи на 2:0. Малко по-късно ново подаване на Константинос Фортунис стигна до Поденсе и португалецът отново направи безпомощен Велко Илич, но този път с десния крак.

Ситуацията за Бачка Топола се влоши още повече в началото на второто полувреме, когато удар на Панайотис Рецос срещна гредата, а след това топката се отклони от гърба на Илич и влезе във вратата. При този резултат футболистите на Олимпиакос се отпуснаха. В 48-ата минута Ифет Джаковац наказа груба грешка на защитата и намали, а в 61-ата след негов пас Александър Чиркович върна още един гол.

Второто попадение за сърбите падна секунди след червения картон на Никола Кувелич. С човек повече Олимпиакос отново взе инициативата и в 68-ата минута появилият се от пейката Юсеф Ел Араби вкара за 5:2. Асистенцията отново беше на Фортунис.