Очаквайте в 11:00 БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Сака и Мартинели пропуснаха днешната тренировка, Смит Роу се завърна

Букайо Сака и Габриел Мартинели са големите фигури в състава на Арсенал, които са пропуснали последната тренировка на отбора преди отпътуването за Нидерландия, където утре лондончани гостуват на ПСВ Айндховен. Бразилецът е болен и поради тази причина най-вероятно изобщо няма да бъде включван в групата. Очакванията са обаче Сака, който е имал леки болки в стъпалото, да пътува с Арсенал.

Добрата новина за Микел Артета е, че Емил Смит Роу, който е извън игра от октомври, днес е подновил тренировки. 23-годишният халф има два четири мача в Премиър лийг от началото на този сезон и само 19 минути в Шампионската лига.

Двубоят няма никакво значение, тъй като „топчиите“ са сигурен победител в Група „В“, докато домакините също вече си гарантираха място на 1/8-финалите. Поради тази причина се очаква Микел Артета да даде почивка на голяма част от титулярите си и осигури шанс на играчи като Рийс Нелсън, Мохамед Елнени, Якуб Кивиор, Еди Нкетия, Жоржиньо и Аарън Рамсдейл. Тези, които натрупаха повече минути в последните седмици, ще получат почивка преди мачовете с Брайтън и Ливърпул.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Всички късни мачове от Шампионската лига в комбинирано предаване, напълно безплатно и достъпно за всички! Всички голове, картони, спорни ситуации и консултации с VAR само на клик разстояние! Да, на платформата Champions TV, която по традиция стриймва най-интересното на живо от късните мачове в сряда вечер!