Уайлдър не трябваше да чака много за първата си победа след завръщането си в Шефилд Юнайтед

Шефилд Юнайтед постигна втората си победа от началото на сезона и първа такава след завръщането на Крис Уайлдър, който само преди няколко дни замени на мениджърския пост Пол Хекингботъм, след като надделя с 1:0 над Брентфорд на "Брамал Лейн". Единственото попадение реализира Джеймс МакАтий след страхотен удар в добавеното време на първата част.

Двата отбора не направиха кой знае какво през първото полувреме, като имаше и един дискусионен момент с опасно влизане на Франк Ониека, който получи само жълт картон, въпреки че ситуацията премина и проверката на ВАР. Халфът на гостите обаче спокойно можеше да бъде изгонен за действието си. В добавеното време на първата част МакАтий даде аванс на домакините, след като получи от Хамър и със страхотен удар прати топката в горния далечен ъгъл, като не остави шанс на Флекен.

През второто полувреме Слиман и Арчър пропуснаха да направят победата на Шефилд Юнайтед по-изразителна, като и Флекен имаше заслуга за това. В крайна сметка обаче "остриетата" заслужиха успеха и въпреки че остават на дъното на класирането, са вече само на две точки от спасителната зона. Брентфорд пък допусна четвърта загуба в последните си пет мача, като в отсъствието на контузения Брайън Мбемо "пчеличките" не успяха да направят много в офанзивен план.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!