Очаквайте: Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Класата на Чалханоолу и Барела укроти шампионите и върна Интер на върха

Интер се завърна на върха във временното класиране на Серия "А", където в последните два дни се бе настанил Ювентус, след като победи с 3:0 като гост шампиона Наполи. В един равностоен мач, в който дори "пертенопеите" имаха по-чистите положения в началото, "нерадзурите" спечелиха с ефективна игра и класни изпълнения на Хакан Чалханоолу (44') и Николо Барела (62'), които се разписаха в най-подходящите моменти, в които попариха надеждите на Наполи. Пет минути преди края Маркюс Тюрам оформи крайния резултат. Ян Зомер също направи много силен мач на вратата на Интер, като веднъж и гредата му помогна след удар на Политано. Това бе шесто поредно домакинство за шампионите, в което отборът не успява да стигне до победата

Виктор Осимен се завърна след двумесечно отсъствие заради контузия. Руи и Оливейра са с травми и поради тази причина Натан започна като ляв бек. Жиелински, който имаш проблеми след грубо влизане на Рюдигер, явно не бе напълно готов и остана на пейката.

Симоне Индзаги бе дал почивка на осем от титулярите си срещу Бенфика. Всички те се завърнаха днес. Бастони и Павар бяха извън сметките заради травми, а намиращите се в прекрасна форма Мартинес и Тюрам отново започнаха в атака за Интер.

Наполи бе по-активният отбор в началото. Още в третата минута Елмас нанесе хубав удар извън наказателното поле, но Зомер се намеси добре и изби в корнер. Десетина минути след това Тюрам получи от Лаутаро и прати топката във вратата на Мерет, но попадението бе отменено заради засада.

Симоне Индзаги трябваше да прави принудителна смяна в 18-ата минута, тъй като Де Фрай получи контузия. Карлос Аугусто влезе на мястото му, а Дармиан мина в центъра на защитата.

Елмас още веднъж тества Зомер, но без да го затрудни толкова сериозно. В 36-ата минута Политано бе много близо до това да открие резултата, но неговият удар от повече от 25 метра разтресе напречната греда.

В 39-ата минута най-сетне и Мерет, който нямаше работа до момента, трябваше да се намесва. Дълго изпълнен тъч от Дъмфрис бе изпратен с глава в наказателното поле към Лаутаро, който опита да прехвърли стража на Интер, но Мерет излезе смело и изби. Имаше съмнения, че аржентинецът бе в засада в тази ситуация, но все пак Мерет се намеси добре.

Интер поведе в резултата минута преди края на първата част. Димарко центрира отляво, Дъмфрис свали с глава, а Барела чукна топката към Чалханоолу, който с топовен изстрел от дъгата на наказателното поле откри.

В 58-ата минута Осимен падна в наказателното поле след контакт с Ачерби. След това топката отиде в Кварацхелия, който стреля по диагонала, но Зомер отново се намеси блестящо и изби. Домакините настояваха за дузпа, но такава не бе отсъдена.

Много скоро след това Интер нанесе втори удар. Лаутаро центрира по земя отляво към Барела, който нахлуваше в наказателното поле. Халфът много добре си пое, слаломира между Йостигор и Натан и стреля във вратата на Мерет.

След този гол Наполи не само не успя да наложи натиск, но Интер дори пропусна да увеличи преднината си, след като Лаутаро стреля неточно от добра позиция. Осимен все пак имаше шанс да върне домакините в мача, но ударът му с глава премина встрани.

В 81-вата минута Зомер за пореден път реагира блестящо след удар с глава от упор на Осимен. Тук страничният съдия вдигна флага си засада, което изглеждаше като спорно решение, но така или иначе стражът на гостите за пореден път тази вечер се справи брилянтно.

В 85-ата минута Маркюс Тюрам оформи крайния резултат, след като засече отблизо перфектно центриране на Куадрадо.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Gettyimages