Фрайбург се върна на победния път в Майнц

Фрайбург победи с 1:0 като гост Майнц 05 в мач от 13-тия кръг на Бундеслигата. Единственото попадение за тима на Кристиан Щрайх вкара австрийският национал Михаел Грегорич (70’), който освен това уцели две греди преди това. Така Фрайбург отново се върна на победния път, след като не бе печелил в последните си четири мача в Бундеслигата, и се изкачи на 8-о място. Майнц пък записа първо поражение под ръководството на новия треньор Ян Зиверт, като продължава да има само една победа от началото на сезона и е на предпоследното място в класирането с 8 точки.

Първият по-добър шанс бе за домакините в 17-ата минута, като Людовик Ажорк се озова в добра позиция, но стреля неточно. Десетина минути по-късно пък гостите пропуснаха много добър шанс, като след отлична атака Мерлин Рьол подаде на Михаел Грегорич, но австриецът нацели страничната греда на Майнц.

В самия край на полувремето дойдоха още интересни възможности за гол. В даденото от съдията 6-минутно продължение първо Фрайбург пропусна да открие резултата, след като Ноа Вайсхаупт центрира, а Михаел Грегорич с глава удари гредата за втори път в двубоя. Малко след това пък Майнц можеше да поведе, когато Сеп ван ден Берг стреля също с глава след корнер, но стражът на гостите Ноа Атуболу успя да избие.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

В началото на втората част отново пред Людовик Ажорк се откри добра възможност, но ударът му бе слаб и бе спасен от вратаря на гостите. В 61-вата минута пък ван ден Берг стреля отблизо, но отново Атуболу спаси. Девет минути по-късно гостите обаче поведоха, когато Михаел Грегорич от третата си добра възможност този път не сгреши и с прецизен удар с десния крак направи 0:1. Домакините опитаха да упражнят някакъв натиск, но така и не съумяха да създадат нови опасности пред вратата на Фрайбург. Вместо това гостите можеха да решат всичко в продължението на мача, но резервата Роланд Шалай стреля в тялото на стража на Майнц Даниел Батц.

Снимки: Imago