Славия шокира Лудогорец в Разград

Славия победи с 3:2 като гост Лудогорец в мач от 18-ия кръг на efbet Лига. “Белите” изненадаха “орлите” в Разград, след като се възползваха от грешките в отбрана на домакините. Франко Русо си отбеляза автогол, за да прати "белите" напред, но Рик изравни. През втората част обаче Мартин Сораков и Галин Иванов реализираха за столичани. Кайо Видал намали в средата на втората част, но това бе бе достатъчно за разградчани за промяна в крайния резултат.

В класирането Лудогорец остава на трета позиция с актив от 36 точки. - на пет от лидера ЦСКА - София, но и с мач по-малко. Славия от своя страна е в серия от три поредни победи и вече е на 11-о място с 20 точки.

След спокойно начало, в което Лудогорец имаше предимство, но без някакви ситуации за гол, гостите откриха изненадващо резултата. Денислав Александров получи топката в наказателното поле и пробва прострелно центриране, което бе засечено от Франко Русо в собствената му врата.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Малко по-късно Рик можеше да изравни, но ударът му не намери рамката на вратата на Светослав Вуцов.

В 42-ата минута все пак домакините изравниха. Рик стреля от дистанция и успя да прониже вратата на "белите".

В началото на втората част Славия отново излезе напред. Александров центрира отлично към Мартин Сораков, който насочи с глава топката в ъгъла на Симон Слуга.

В 54-ата минута гостите реализираха трети гол. Ертан Томбак подаде към наказателното поле, където Александров пробва да стреля, но ударът му се оказа пас към Галин Иванов, който бе оставен непокрит и прати топката в мрежата за 3:1 в полза на "белите".

В 68-ата минута Лудогорец намали резултата. Резервата Кайо Видал засече с глава от близко разстояние центриране отляво. "Белите" пожелаха засада, но попадението бе признато, след като голмайсторът бе на една линия с Виктор Генев.

До края на мача домакините опитаха да наложат натиск, но рядко успяваха да заплашат вратата на Светослав Вуцов, а когато бе нужно вратарят на "белите" бе на мястото си, за да запази мрежата си.

ЛУДОГОРЕЦ 2:3 СЛАВИЯ
0:1 Русо (30-а)