Sportal Motorsport: Колко успешно беше завръщането на Лас Вегас във Формула 1?

Завръщането на Формула 1 в Лас Вегас е факт, като Макс Верстапен спечели 18-ата си победа за сезона, а феновете имаха възможност да се насладят на оспорвано състезание. Дали обаче завръщането на Формула 1 в Лас Вегас е успешно и дали инвестицията си струва?

Водещите на Sportal Motorsport Георги Иванов и Евгени Въков дискутират изминалия състезателен уикенд, който започна кошмарно с 9-минутната първа свободна тренировка и извеждането на публиката от трибуните преди втората сесия. Квалификацията също не беше особено вълнуваща, но пък състезанието се получи интересни. Но завръщането на Вегас в календара определено се оказа интересно решение.

Едно състезание преди края на сезона остава да разберем как ще изглежда крайното класиране при конструкторите и кой ще успее да заеме второто място - Мерцедес или Ферари?

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов дебютира в Гран При на Макао, където се събират най-силните пилоти във Формула 3 за две надпревари в един състезателен уикенд. Никола демонстрира скорост, техника и бърза адаптация към трасето, но се удари три пъти в предпазните мантинели, като не успя да финишира в неделното състезание.

В Катар Франческо Баная успя да направи много важна крачка към защитата на световната си титла в MotoGP и преди последния кръг във Валенсия има много повече варианти за успех спрямо претендента Хорхе Мартин. Но това в никакъв случай не означава, че битката е решена, макар и Баная да е в ролята на фаворит.

Със сигурност обаче световната титла в WRC ще е вакантна догодина, след като двукратният световен шампион Кале Рованпера обяви, че през 2024 ще се състезава с ограничена програма. Тепърва предстои да видим как ще се отрази това на битката на върха на класирането и дали това няма да е големият шанс на Хюндай или Еванс?