Спартак (Варна) загуби в Плевен и прекъсна положителната си серия

Спартак (Варна) допусна неприятна загуба в Плевен, където отстъпи на местния Спартак и така прекъсна серията си от пет поредни двубоя без поражение. “Соколите” паднаха с 1:2 и се отдалечиха още повече от първото място, където се е наместил отборът на Септември (София). Спартак (Плевен) си свърши работата до 38-ата минута след попадения на Васил Шопов (25’) и Петрос Бакуцис (38’). В 40-ата минута Ахмедов върна един гол за “соколите”, но това се оказа крайно недостатъчно и така варненският Спартак загуби.

Въпреки загубата тимът от морската ни столица остава на второто място с 32 точки, докато първият Септември има 37. Плевенчани от своя страна са 10-ти с 22 точки и вече два мача подред не познават загубата.