Ясно е кога ще теглят жребия за 1/8-финалите на Купата

Жребият за Втори кръг (1/8 финали) на Sesame Купа на България ще се състои на 10 ноември (петък) от 11:00 часа в Амфитеатралната зала на Национална футболна база Бояна. В този етап на турнира участват общо 16 отбора, които ще бъдат поставени в една урна при пълен жребий. Изтегленият първи отбор (или двойка отбори) е домакин в срещата.

До момента право на участие в 1/8-финалите на турнира придобиха тимовете на Локомотив (Пловдив), Локомотив (София), Хебър (Пазарджик), Пирин (Благоевград), Арда (Кърджали), ЦСКА 1948 и Ботев (Враца) от efbet Лига, както и Литекс и Спартак (Варна) от Втора лига.

До датата на жребия ще станат ясни още два отбора - победителите от двойките Струмска славаБотев (Пловдив) и Черноморец (Балчик)ЦСКА - София.

Като двойки в жребия ще участват Черноморец (Бургас)Етър (18.11), Бдин (Видин)Берое (18.11), Балкан (Ботевград)Лудогорец (22.11), Дунав (Русе)Левски (22.11) и Янтра (Габрово)Славия (23.11) .

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Жребият се определя 8 двойки отбори, като домакин ще бъде първият изтеглен отбор. Победителят се излъчва в една среща съгласно условията на чл. 19, ал. 1, ал. З, ал. 4 и ал. 5. на Наредбата за първенствата и турнирите на БФС и се класира за Трети кръг (1/4 финал) на турнира.

Мачовете ще се играят в периода 5-7 декември 2023 година.