Тотнъм наказа грешките на Фулъм и отново се качи на върха

Тотнъм продължи със страхотното си представяне от началото на сезона, след като спечели лондонското дерби с Фулъм с 2:0 от 9-ия кръг на Премиър лийг. "Шпорите" се възползваха по перфектен начин от грешките на своя съперник и стигнаха до успеха с голове на Хюн-Мин Сон в 36-ата и Джеймс Мадисън в 56-ата минута на двубоя. По този начин играчите на Анге Постекоглу продължават без загуба от началото на кампанията и отново се завърнаха на 1-вата позиция във временното класиране.

Срещата можеше да се развие по друг начин, ако не бе блестящата намеса на вратаря Гулиелмо Викарио, който в 12-тата минута отрази страхотен изстрел на Жоао Палиня с глава след центриране от корнер.

Постепенно Тотнъм засили натиска и първо Пиер-Емил Хьойберг отправи изстрел във вратата, спасен от Бернд Лено, а след това шут на Ричарлисон по земя мина на сантиметри от гредата.

В 36-ата минута резултатът все пак бе открит в полза на домакините. Фулъм сбърка при изнасянето на топката, която бе отнета, Ричарлисон подаде към Сон, който финтира защитник на границата на пеналта и стреля във вратата за 1:0.

В 56-ата минута "шпорите" удвоиха преднината си след нова грешка на своя съперник. Отново Калвин Баси сбърка подаване, Кулушевски отне и подаде към Сон, който продължи към Джеймс Мадисън в наказателното поле, а той хладнокръвно реализира за 2:0.

В края домакините леко отпуснаха юздите и позволиха на опонента си да организира няколко добри атаки, но Викарио отново се прояви с чудесни спасявания, особено срещу останалия очи в очи срещу него Раул Хименес в 85-ата минута.

Все пак Тотнъм удържа победата и събра актив от 23 точки, като отново излезе начело във временното класиране. Фулъм пък остава на 13-тото място с 11 точки.