Жирона застигна Реал Мадрид и пак е на върха в Испания

Изненадващото силно представяне на Жирона продължава с нов успех в Ла Лига, с което тимът се изравни на върха с Реал Мадрид. Каталунците започнаха слабо при домакинството си на Алмерия и осем минути преди паузата губеха с 0:2, но след това се развихриха и забиха пет безответни попадения за крайното 5:2.

Тимът на Мичел дори стигна до обрат още преди почивката, а след това довърши съперника с нови два гола.

Този резултат означава, че тимът на Барселона няма шанс да бъде дори втори преди очакваното с интерес издание на “Ел Класико” следващата събота.

Жирона беше изненадан с гол още във 2-рата минута след удар на Лео Баптищао и отклоняване на вратаря Пауло Гасанига. В 24-тата Баптищао покачи на 2:0 за Алмерия и на хоризонта се зададе изненада.

Отговорът на домакините обаче беше съкрушителен. Само между 37-ата и 43-тата минута каталунците реализираха три попадения чрез Иван Мартин и Артьом Довбик на два пъти.

През второто полувреме съставът на Жирона не допусна ново подценяване и си довърши работата с голове на Савио (71’) и ветеранът Кристиан Стуани (85’).

Има шанс след седмица Жирона дори да се окаже едноличен лидер в Ла Лига, защото тимът приема намиращия се в криза Селта.