Кавани и Бока пак бият на дузпи

Бока Хуниорс се класира на полуфинал за Купата на Аржентина, след като надви в четвъртфинален сблъсък Талерес след изпълнение на дузпи. Редовното време на стадиона в Мендоса завърши 1:1, след като Гастон Бенавидес даде аванс на Талерес в 22-ата минута, а Единсон Кавани възстанови равенството след точно изпълнение на дузпа в 58—ата минута. Именно срещу уругвайския нападател бе извършено нарушението.

Преди почивката Кавани два пъти искаше дузпа за “генуезците” ,тъй като играчите на противника два пъти спряха топката с ръка след удари на играчи на Бока, но такива не бяха отсъдени. Грандът от Буенос Айрес бе по-добрият тим на терена, но пропусна множество положения, а Кавани определено нямаше ден и пропиля страхотен шанс да отбележи първия си хеттрик за клуба. Голмайсторът бе просто неузнаваем пред вратата на противника и дори коментаторите на срещата се шегуваха, че това не е истинският Кавани.

След равенството в редовното време се стигна до изпълнение на дузпи, където Бока отново през този сезон излезе победител. Дарио Бенедето даде аванс на “генуезците”, а Науел Бустос стреля над гредата преди Николас Фигал да увеличи преднината на Бока. Диего Барера намали, а Кавани вкара за 3:1 при дузпите, след което Бенавидес също стреля над вратата на Ромеро. Младият талант Валентин Барко също бе точен за своя тим и Бока победи с общ резултат 5:2.

Така Бока Хуниорс продължава да гони своята пета Купа на Аржентина и първа от 2020 година, като първо ще срещне на полуфинала Естудиантес.

Феноменален Ромеро прати Бока Хуниорс на финала на "Маракана"

Както е известно, “синьо-жълтите” излязоха победители в три поредни сблъсъка от Копа Либертадорес след изпълнение на 11-метрови наказателни удари през този сезон и стигнаха финал в най-важния клубен турнир на Южна Америка без да имат победа в редовното време в нито един от шестте мача между осминафинала с Олимпия Асунсион, четвъртфинала с Расинг и полуфинала с Палмейрас.