Бока Хуниорс и Кавани изпуснаха Палмейрас

Аржентинският гранд Бока Хуниорс изпусна да победи основния фаворит за трофея в Копа Либертадорес през този сезон - Палмейрас
Двата тима завършиха 0:0 пред препълнените трибуни на “Ла Бомбонера” в първия полуфинал от турнира. “Генуезците”, които правят компания на бразилското трио мечтаещо за трофея - Палмейрас, Интернасионал и Флуминензе, опита всичко, за да вземе предимство, но вратарят Уевертон и липсата на късмет им попречиха да запишат успех.

Голямата звезда на тима Единсон Кавани направи два сериозни пропуска през първата част с глава, след като стреля добре, но топката мина от външната страна на гредите на “прасетата”. Удар на Мигел Морентиел пък облиза лявата греда също преди почивката, а друг негов удар бе париран от Уевертон. Нападателят Артур Гимараеш от бразилците пропусна най-добрата възможност за своя състав още в началото на мача, когато преодоля с лекота Франк Фабра, но стреля в аут.

През втората част бразилският вратар показа класата си, като парира удар с глава от два метра на Фабра, който след това извърши нарушение и гол на Мерентиел бе отменен. В края на мача силен удар на Барко бе париран отново ат Уевертон, а при добавката Кавани стъпи на криво буквално на голлинията и не успя да вкара победното попадение. Уругвайският нападател дори се контузи, но все пак довърши срещата.

Това бе четвърти мач в тазгодишната елиминационна фаза на турнира, в който Бока Хуниорс не успя да се разпише, след като стори това в първия осминафинал срещу Насионал (Монтевидео), както и в двата четвъртфинала срещу Расинг Клуб. Интересното е, че и на двете фази “генуезците” продължиха напред след изпълнение на дузпи. Иначе вратарят Серхио Ромеро запази вратата си суха в осми от 11-те мача изиграни от клуба в Копа Либертадорес през тази кампания.

Интересното е, че трикратният първенец в турнира Палмейрас също записа трето равенство без попадения във фазата на елиминации през този сезон. Първите два обаче бяха в домакинствата на Атлетико МГ и Депортиво Перейра на осминафинала и на четвъртфинал. Реваншът е на шести октомври в Сао Пауло.

Първият полуфинал между Флуминензе и Интернасионал завърши 2:2 на "Маракана", където на 4 ноември ще се играе финала в турнира.